Epäviralliset agilitykilpailut

Epävirallisiin kilpailuihin voivat osallistua kaikki agilityn harrastajat, eikä kilpailulisenssiä tarvita. Koiran tulee olla rokotettu Kennelliiton rokotusmääräysten mukaisesti.

Säännöt

Ilmoittautuminen

Ilmoittautuminen tapahtuu paikan päällä ennen kilpailun alkua.

Möllien ilmoittautuminen klo 17:30-18:00
Kilpailevien ilmoittautuminen 17:30-18:50

Osallistumismaksu

Ensimmäinen startti 7e
Toinen startti ja saman talouden muut startit 3e/startti
Lähtöharjoitus 2e/lähtö

Osallistumismaksu maksetaan käteisellä paikan päällä.

Luokat

Molemmissa luokissa on virallisten kisojen mukaisesti 5 kokoluokkaa, mutta palkinnot jaetaan kolmelle luokalle: yhdistetyt pikkuminit + minit, medit ja yhdistetyt pikkumaxit + maxit

Möllit – koirakot, jotka eivät ole kilpailleet virallisissa kisoissa, radalla vain putkia ja hyppyesteitä (ei rengasta)

Kilpailevat – agilityrata kilpaileville koirille, radan vaikeustaso on yleensä noin 2-luokan tasoa

Kilpailupaikka: P-HAU:n kenttä Pennalassa (aitaamaton hiekkakenttä), säävarauksella kivituhkapohjaisessa hallissa

Schapendoes Ara hyppää

Tulevat epikset

  • Maanantai 6.7.2020
  • Torstai 23.7.2020
  • Torstai 13.8.2020
  • Keskiviikko 9.9.2020

Epikset Facebookissa

Menneet epikset

2020

PäivämääräTuomariTulokset
23.6.Arto LaitinenTulokset
23.7.Saila ImmonenTulokset
13.8.Satu LaruTulokset

2019

PäivämääräTuomariTulokset
9.5.Virpi KoskiTulokset
22.5.Virpi KoskiTulokset
10.6.Satu LaruTulokset
25.6.Mari RauhalaTulokset
8.7.Sami WessmanTulokset
23.7.Arto LaitinenTulokset
5.8.Mari RauhalaTulokset
5.9.Wilma LaruTulokset
4.11.Arto LaitinenTulokset

2018

PäivämääräTuomariTulokset
28.5.Arto LaitinenTulokset
12.6.Sirpa KärkkäinenTulokset
27.6.Kati TöllinenTulokset
17.7.Sami WessmanTulokset
8.8.Sirpa KärkkäinenTulokset
24.8.Arto LaitinenTulokset
13.9.Satu LaruTulokset
1.10.Sami WessmanTulokset

2017

PäivämääräTuomariTulokset
27.4.Arto LaitinenTulokset
22.5.Sami WessmanTulokset
14.6.Sirpa KärkkäinenTulokset
18.7.Lotta LehtinenTulokset
10.8.Satu LaruTulokset
30.8.Sirpa KärkkäinenTulokset
18.9.Satu LaruTulokset
11.10.Kirsi LehtinenTulokset